dnes je 15.6.2024

Input:

Outlook 2013: Nastavení předvoleb a vlastností událostí

2.12.2016, , Zdroj: Verlag Dashöfer

V rámci složky Kalendář můžete pracovat s událostmi, schůzkami a úkoly. Pro události můžete provést nastavení některých předvoleb a vlastností.

Nastavení zvláštních událostí

Mezi možnými kategoriemi událostí je také kategorie Zvláštní událost. Její zvláštnost spočívá v tom, že je to událost nejméně celodenní (například školení, služební cesta, dovolená atd.). Mezi zvláštní události spadají také narozeniny, výročí a podobné příležitosti. Společným rysem zvláštních událostí je, že se v Kalendáři zobrazují (mimo zobrazení Měsíc) v záhlaví daného dne. Samotné vytváření zvláštních událostí v Kalendáři se výrazně neliší od jiných typů událostí. Použijte k tomu volbu Nové položky Celodenní zvláštní událost. Případně vyvolejte na ploše kalendáře místní nabídku, z níž vyberte příkaz Nová celodenní zvláštní událost. Zobrazí se dialogové okno Zvláštní událost.

Od standardního okna událostí se liší tím, že nenabízí časové rozpětí události – je celodenní. Po vyplnění a potvrzení nastavení tlačítkem Uložit a zavřít se zvláštní událost zobrazí v kalendáři. Mezi běžnou událostí a zvláštní událostí si můžete kdykoliv vybrat zaškrtnutím pole Celý den – to je u zvláštní události vždy zaškrtnuté. Potřebujete-li např. běžnou událost převést na celodenní, otevřete ji, zaškrtněte pole Celý den a potvrďte tlačítkem Uložit a zavřít.

Soukromé události

Pokud chcete kteroukoliv událost označit jako soukromou, stačí při jejím vytváření nebo úpravě zmáčknout tlačítko Soukromé na kartě UDÁLOST/ZVLÁŠTNÍ UDÁLOST ve skupině Značky.

Můžete případně vytvořit nový formulář s již nastaveným příznakem soukromé a nastavit jej jako výchozí. Vytvořte novou událost a nastavte ji jako soukromou. Dále použijte volbu Navrhnout tento formulář na kartě VÝVOJÁŘ otevřené události (kartu VÝVOJÁŘ zobrazíte volbou SOUBORMožnostiPřizpůsobit pás karet a zaškrtnutím pole Vývojář). Zkontrolujte nastavení příznaku soukromé klepnutím na záložku Všechna pole ve formuláři

Nahrávám...
Nahrávám...