dnes je 15.4.2024

Input:

Outlook 2013: Nastavení tisku a tisk zpráv

30.4.2014, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Při odesílání zpráv v Outlooku je klíčovým údajem zadání e-mailové adresy příjemce. Tuto adresu můžete zadávat různým způsobem. Základním způsobem je vyplnit pole Komu v záhlaví zprávy zápisem z klávesnice. Pokud jsme již zapisovanou adresu dříve použili, Outlook sám toto jméno rozpozná po napsání několika znaků a nabídne doplnění. Další možnosti jsou vyhledat adresu v seznamu adres – adresáři, nebo využít distribučního seznamu.

Styly tisku ovšem můžete podle potřeby dále měnit a upravovat.

Nastavení tisku zprávy

Výchozím krokem je vybrat zprávu, kterou chcete tisknout, v okně příslušné složky (například Doručená pošta). Stačí na ni v seznamu zpráv klepnout, neotevírat ji.

Další postup je přes volbu SOUBORVytisknout (stejné okno zobrazíte pomocí klávesové zkratky Ctrl+P).

Toto okno bude zobrazeno poněkud jinak, než jste zvyklí například z tisku ve Wordu. V případě tisku e-mailové zprávy bude vypadat následovně. V pravé části okna bude navíc náhled zprávy.

Tiskový dialog

Podle konkrétních podmínek (je-li na výběr) můžete ve volbě Tiskárna vybrat tiskárnu, na kterou zprávu k tisku odešlete. Upřesnit vlastnosti tiskárny lze pomocí tlačítka Možnosti tisku a následně tlačítka Vlastnosti. Vzhled tohoto okna se může lišit podle typu nainstalované tiskárny.

Vlastnosti tiskárny

Může jít například o základní vzhled výtisku, jeho orientaci, druh použitého papíru, kvalitu tisku a další dle daného typu tiskárny.

Pokud chcete později vytisknout aktuální soubor na jiném typu tiskárny, než který jste použili pro přípravu dokumentu, můžete použít v nabídce Možnosti tisku volbu Tisk do souboru nebo zvolit PDF tiskárnu, je-li nainstalována.

Důležitou volbou je styl tisku – pro vytištění vybrané zprávy zvolte Styl zápis (bývá přednastaven). Tlačítkem Možnosti tisku a volbou Vzhled stránky zobrazíte stejnojmenné dialogové okno, na jehož jednotlivých kartách můžete definovat formát

Nahrávám...
Nahrávám...