dnes je 29.5.2024

Input:

Outlook 2013: Nastavení účtu elektronické pošty

20.5.2015, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Důležitým předpokladem fungování elektronické pošty ve vašem počítači je správné nastavení účtu elektronické pošty. Provádí se zpravidla při instalaci nového počítače nebo při jeho reinstalaci. V příručkách se zpravidla doporučuje povolat odborníka nebo zkušeného uživatele. Popíšeme si postup pro aplikace MS Outlook 2013 a Windows Live Mail.

Výchozí předpoklady

Abyste mohli ve svém počítači nastavit účet elektronické pošty, musí být splněny některé předpoklady. K těm patří nainstalovaný program elektronické pošty (Windows Live Mail, MS Outlook). Dále pak je to připojení k síti od vašeho poskytovatele e-mailového připojení. Je také dobré se seznámit se základními pojmy, se kterými budete pracovat (všechny je naleznete v korespondenci se svým providerem). Jedná se o název účtu, heslo, e-mailovou adresu a názvy poštovních serverů. Ty jsou dva – server pro příchozí poštu (ten, na kterém máte poštovní schránku) označovaný POP3 a server pro odchozí poštu (ten, jehož prostřednictvím jste připojeni k internetu) označovaný SMTP. Nemusí být shodný se serverem POP3.

Nastavení účtu

Jsou-li výchozí předpoklady splněny, můžete přistoupit k nastavení účtu. Nejdříve spusťte svůj poštovní program (k popisu použijeme MS Outlook 2013).

V okně programu proveďte volbu SouborPřidat účet.

Touto volbou se spustí průvodce, ve kterém v několika následujících krocích provedete potřebná nastavení. Většinou bude potřeba účet nakonfigurovat ručně, proto použijte volbu Ruční nastavení nebo další typy serverů.

Po klepnutí na tlačítko Další se zobrazí další okno. V tomto okně probíhá nastavení serveru, na kterém máte poštovní schránku. Přepněte přepínač na volbu POP nebo IMAP (volba může záviset na parametrech vaší e-mailové schránky). Potvrďte tlačítkem Další a přejděte do následujícího okna průvodce, kde probíhá zadání informací o uživateli.

Do pole Jméno zadejte své jméno tak, jak se má zobrazovat v záhlaví e-mailových zpráv v poli Od. Do pole E-mailová adresa zadejte svou elektronickou adresu.

Ve

Nahrávám...
Nahrávám...