dnes je 28.9.2023

Input:

Outlook 2013: Opakované události

23.11.2016, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Pro případ, že potřebujete založit událost, která se bude v pravidelném intervalu opakovat, máte dvě možnosti. Můžete samozřejmě založit pokaždé novou událost nebo můžete využít Opakované události.

Opakovaná událost je na rozdíl od běžné události zaznamenána ve více dnech a pro všechny tyto záznamy je společný popisek a nastavení.

Postup založení opakované události se neliší od zakládání běžné události. Označte tedy časový úsek či den v kalendáři, pro který si přejete opakovanou událost vytvořit. Máte-li označeno, použijte volbu Nová událost na kartě DOMŮ. Můžete také kliknout pravým tlačítkem myši a zvolit příkaz Nová událost.

Ve formuláři Nová událost však nevyplňujte ani neupravujte čas začátku a konce události. Místo toho klikněte na tlačítko Opakování, které se nachází ve skupině Možnosti na kartě UDÁLOST resp. ZVLÁŠTNÍ UDÁLOST podle typu události.

Otevřete tak dialogové okno pro nastavení parametrů opakování.

Čas události je předvyplněný díky tomu, že jste jej při vytváření nové události označili v kalendáři myší. Zde jej tedy můžete dodatečně upravit.

Způsob opakování určuje četnost opakování události. V prvním kroku zvolte, zda se bude událost opakovat každý den, týden, měsíc nebo rok. Dále

Nahrávám...
Nahrávám...