dnes je 29.5.2024

Input:

Outlook 2013: Použití seznamu adres a distribučního seznamu

25.4.2014, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Při odesílání zpráv v Outlooku je klíčovým údajem zadání e-mailové adresy příjemce. Tuto adresu můžete zadávat různým způsobem. Základním způsobem je vyplnit pole Komu v záhlaví zprávy zápisem z klávesnice. Pokud jsme již zapisovanou adresu dříve použili, Outlook sám toto jméno rozpozná po napsání několika znaků a nabídne doplnění. Další možnosti jsou vyhledat adresu v seznamu adres – adresáři, nebo využít distribučního seznamu.

Použití seznamu adres

Použití seznamu adres je možné za toho předpokladu, že takový seznam existuje. Adresář aplikace Outlook je většinou vytvářen automaticky, ale konkrétní nastavení závisí na správci serveru. Ke kontaktům můžete kromě e-mailových adres a faxových čísel přiřazovat i například data narození, několik typů telefonních čísel, výročí, adresy webů a další vlastní informace. Adresář aplikace Microsoft Outlook 2013 je dostupný i v režimu offline.

Při vyplňování adresy příjemce v záhlaví zprávy je možné okno adresáře vyvolat buďto klepnutím na ikonu Adresář na kartě DOMŮ, nebo klepnutím na ikonu Komu v záhlaví zprávy.

Přidělení adresy zprávě

Ať již použijete jeden nebo druhý způsob, zobrazí se vám okno Vybrat jména.

Vybrání kontaktu

V tomto okně můžete v poli Adresář zvolit, z jakého zdroje budou jména zobrazena. Ze zobrazeného seznamu poté můžete vybrat příslušné jméno. Pokud by snad seznam byl příliš rozsáhlý, můžete k vyhledání adresy využít pole Hledat.

Po vybrání jména pokračujte ke spodní části dialogového okna. Klepnutím na tlačítko Komu zapíšete vybranou adresu do pole pro příjemce zprávy. Klepnutím na tlačítko Kopie vložíte tuto adresu do pole pro příjemce kopie zprávy. Tlačítko Skrytá nabízí možnost odeslat kopii zprávy na adresu, která ve zprávě nebude zobrazena (bude skrytá).

Další možnosti získáte pomocí kontextové nabídky vyvolané klepnutím pravým tlačítkem myši – přidání nového záznamu do seznamu, prohlédnutí či upravení vlastností aktuálního záznamu a

Nahrávám...
Nahrávám...