dnes je 20.4.2024

Input:

Outlook 2013: Práce v offline režimu

27.4.2015, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Práce v offline režimu znamená, že uživatel počítače není v danou chvíli připojen k počítačové síti, přesněji řečeno k serveru se svým e-mailovým účtem. Pro tento režim práce mohou být tři důvody. Buď je server v danou chvíli nedostupný z provozních či technických příčin. Nebo uživatel záměrně zvolí tento režim. Třetím důvodem je cestování, kdy není možné se k poštovnímu serveru trvale připojit. Proto se v těchto případech využívá práce offline.

Ať už vás vede k použití režimu práce offline jakýkoliv důvod, dostanete se do něj tak, že kliknete na kartě ODESÍLÁNÍ A PŘÍJEM ve skupině Předvolby na tlačítko Pracovat offline. Provedená změna stavu připojení bude signalizována ve stavovém řádku ve spodní části okna a také na ikoně aplikace Microsoft Outlook 2013 na Hlavním panelu.

Pamatujte na to, že pokud ukončíte práci s Outlookem v režimu offline, po jeho opětovném spuštění bude tento režim zachován.

V offline režimu pak pracujete pouze se složkami, uloženými ve vašem počítači. Můžete číst stažené zprávy, psát odpovědi a vytvářet nové zprávy. Zprávu prostě napíšete, ale po klepnutí na tlačítko Odeslat bude přesunuta do složky Pošta k odeslání, kde zůstane a bude čekat na přechod do režimu online.

Po připravení všech zpráv nebo po získání připojení se přepněte do režimu online (na kartě ODESÍLÁNÍ A PŘÍJEM znovu klikněte na tlačítko Pracovat offline). Po klepnutí na tlačítko Odeslat a přijmout u všech složek na kartě DOMŮ (je to rychlejší než čekat, až uplyne nastavený interval pro automatické odesílání a přijímání) budou zprávy ze složky Pošta k odeslání odeslány a zprávy ze schránky staženy do složky Doručená pošta.

Pokud často využíváte režim práce offline a dostáváte mnoho zpráv nebo

Nahrávám...
Nahrávám...