dnes je 17.6.2024

Input:

Outlook 2013: Vytváření nových kontaktů

8.4.2016, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Jak vytvořit kontakt z přijatého e-mailu? Jak si definovat vlastní pole pro třídění adresáře? Dovíte s v tomto praktickém návodu.

Vytvoření nového kontaktu

Přejděte pomocí tlačítka Lidé na liště ve spodní části okna do nástroje pro správu kontaktů. Nejčastější způsob přidání nového kontaktu provedete pomocí tlačítka Nový kontakt na kartě DOMŮ ve skupině Nový. Další možnost máte dvojitým poklepáním do prázdného prostoru kontaktů anebo kliknutím pravým tlačítkem myši na stejné místo a volbou Nový kontakt.

Tím jste otevřeli nové okno s informacemi o budoucím kontaktu, zatím bez údajů. Mezi jednotlivými skupinami údajů můžete přepínat pomocí tlačítek na kartě KONTAKT ve skupině Zobrazit: Obecné, Podrobnosti, Certifikáty a Všechna pole. Po vyplnění příslušných údajů stiskněte tlačítko Uložit a zavřít na kartě KONTAKT ve skupině Akce. Pokud hodláte pokračovat vkládáním dalšího kontaktu, zvolte příkaz Uložit a nový.

Popis jednotlivých skupin údajů kontaktu:

Obecné – zde se zadávají základní údaje o osobě a spojení na ni.

Podrobnosti – slouží k zadání rozšiřujících informací o kontaktu.

Certifikáty – na této kartě jsou certifikáty, které mohou být použity k odeslání zašifrované zprávy tomuto kontaktu.

Všechna pole – zde můžete zobrazovat a editovat údaje o kontaktu podle vlastního výběru. Zde lze nadefinovat také vlastní pole o kontaktu.

Základní zadávání údajů (skupina údajů Obecné):

Nejdůležitější položkou v kontaktech je položka Celé jméno. Máte možnost je zadat přímo do pole, které je k tomu určené, nebo můžete použít tlačítko Celé jméno. Kliknutím otevřete další dialog, kde zadáte kromě jména a příjmení i tituly před a za jménem (na výběr jsou i přednastavené tituly, což je výhoda především v případě, že si nejste jisti, jak se správně píšou) a druhé příjmení. Po vyplnění jména můžete vyplňovat údaje o funkci či společnosti a nastavit, jak bude kontakt zařazený. To ovlivní, zda bude první v seznamu kontaktů uvedeno jméno či příjmení. Zařazení také umožní, aby tituly před jménem nekomplikovaly hledání.

Druhým oddílem je Internet. Především je zde prostor pro e-mailové kontakty. E-mailové kontakty mohou být uvedeny až 3, a mění se pomocí roletky, která je umístěná vedle zadávacího pole. Dále zde můžete zadat adresu webové stránky spojenou s kontaktem.

Dalším oddílem jsou Telefonní čísla. Obsahují několik polí, kam můžete vyplňovat soukromá i pracovní čísla. V rozevíracím seznamu můžete blíže určit, jaký význam telefonní číslo má.

Obdobným způsobem jako zadávání jména funguje i zadávání Adresy. Můžete ji podobně jako v případě jména zadat přímo do pole, které se v okně nachází, anebo po jednotlivých částech po kliknutí na tlačítko, u kterého si můžete měnit název dle typu adresy. Pokud je zadaná adresa úplná, můžete kliknout na tlačítko Zobrazit na mapě a budete přesměrování na internetovou stránku Bing Maps.

Zajímavostí je možnost vložení fotografie. Ta se zobrazí u kontaktu i u příchozí zprávy a může tak usnadnit identifikaci

Nahrávám...
Nahrávám...