dnes je 23.5.2024

Input:

Outlook 2013: Základní popis programu

19.3.2014, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Microsoft Office Outlook je pro začátečníka poměrně složitý program. Seznámíte se s prostředím této aplikace a se základním ovládáním.

Program jako takový má v každém nástroji jiné rozložení oken. O jednotlivých nástrojích bude řeč v dalších kapitolách, nyní bude tématem spíše vzhled aplikace.

 Základní rozhraní programu Outlook 2013

Bez ohledu na to, jaký nástroj máte v danou chvíli spuštěný, se v horní části okna nachází pás karet. Pomocí tohoto pásu karet můžete ovládat všechny funkce, které program nabízí, a provádět nastavení. Vzhled některých karet (karta DOMŮ, karta ZOBRAZENÍ) se bude lišit podle toho, který nástroj právě používáme.

 Pás karet v Outlook 2013

Ať už vybereme kterýkoli nástroj (Pošta, Kalendář, Lidé, Úkoly, … - mezi nástroji můžeme přepínat na liště ve spodní části programu) máme vždy možnost vyhledávání. Stačí zadat hledaný výraz a Outlook se již postará o vyhledání.

Vyhledávání v Outlook 2013

Při hledání se objeví nová karta s názvem HLEDÁNÍ, na níž můžeme nastavit detailněji parametry vyhledávání.

Karta Hledání

Možnost hledat osoby v adresáři máme při jakémkoliv aktivním nástroji vždy dostupnou i z karty DOMŮ ve skupině Najít. Jedná se o pole s názvem Hledat lidi.

Hledat lidi

Další vzhled programu je závislý na tom, s jakým nástrojem v danou chvíli pracujete. Například pokud pracuje se zprávami (nástroj Pošta – mezi nástroji můžeme přepínat na liště ve spodní části programu) poštovní klient má možnost nastavit (na kartě ZOBRAZENÍ ve skupině Rozložení) jak a kde bude zobrazeno podokno čtení (okno, ve kterém se ukazuje tělo zprávy).

Podokno čtení

Ve výchozím stavu je panel zobrazený vpravo, tak jak je zvyklá asi většina uživatelů. Je možné

Nahrávám...
Nahrávám...