dnes je 14.6.2024

Input:

Outlook 2016: Odložené odeslání zprávy

29.6.2018, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Za určitých okolností může být potřeba odložit odeslání zprávy na pozdější dobu. Např. chceme někomu zítra poblahopřát ke svátku a bojíme se, že na to zapomeneme, anebo chceme přestat myslet na povinnost zaslat fakturu za provedené práce, ale nesmíme to udělat před koncem měsíce.

Odložení jednotlivé zprávy

Založíme novou zprávu a na kartě Možnosti klikneme ve skupině Další možnosti na tlačítko Odložit doručení.

Zobrazí se okno Vlastnosti se zaškrtnutou volbou Nedoručovat před. Stačí již tedy jen zvolit datum a čas odeslání zprávy. Zpráva se odešle při nejbližším následujícím odesílání. (Nelze tedy 100% garantovat, že se zpráva odešle přesně ve stanovený čas, ale rozhodně nebude odeslána dříve.)

V závislosti na použitém poštovním protokolu může být nezbytné, aby byl Outlook v době odeslání spuštěn. Zpráva do té doby čeká ve složce Pošta k odeslání.

Odvolání zprávy

Někdy se stane, že odešleme zprávu a hned si uvědomíme, že jsme k ní např. zapomněli přidat přílohu či jsme ji omylem poslali někomu jinému. Teoreticky se dá takováto zpráva ještě odvolat. Otevřeme ji dvojklikem z Odeslané pošty a v nabídce Soubor zvolíme příkaz Znovu poslat nebo odvolat > Odvolat zprávu.

Následně řekneme, že chceme danou zprávu buď jen odstranit anebo odstranit a nahradit ji novou zprávou.

Za původně odeslanou zprávou bude vyslána nová zpráva, která se pokusí zamezit doručení původní zprávy. Prakticky ale na tento postup nemůžeme příliš spoléhat, protože jeho úspěšnost závisí kromě rychlosti provedení (zpráva se nesmí stihnout doručit do schránky příjemce) i na podpoře ze strany serveru příjemce. Dost pravděpodobně se po provedení příkazu pouze dozvíme, že nebyl úspěšný.

Příjemci navíc může být zaslána zpráva, že se někdo

Nahrávám...
Nahrávám...