dnes je 25.5.2024

Input:

Partition Master – snadná správa diskových oddílů

10.11.2011, , Zdroj: Verlag Dashöfer

V základní instalaci Windows nejsou k dispozici žádné nástroje pro pokročilejší práci s diskovými oddíly. Víceméně jediný moment, kdy se dostanete k úpravě jednotlivých částí disku, je tak instalace systému, což není optimální. S Partition Master budete moci v příjemném uživatelském prostředí provádět všechny důležité operace spojené s diskovými oddíly.

Ve své bezplatné variantě Home nabízí program Partition Master mnoho různých nástrojů od pouhého přejmenování oddílu po vytvoření nového, sloučení více oddílů apod.

Úprava diskových oddílů není zcela běžný zákrok. Jak provést některé operace si předvedeme v následujícím textu. Jste-li začínající uživatel a nejste si zcela jisti některými nabídkami programu, doporučuji, abyste se před provedením změn poradili s někým zkušenějším, popřípadě alespoň zálohovali důležitá data.

Stáhnutí a instalace

Program můžete volně stáhnout ze stránek vývojářů programu. Stáhněte variantu Home Edition.

http://www.partition-tool.com/download.htm

Instalace probíhá klasickým způsobem. Nabídku k registraci můžete bez obav nechat nevyplněnou.

Po prvním spuštění se zobrazí zvláštní okno. Pokud máte zájem pročíst si manuál, vyberte User Guide. Program spustíte kliknutím na Go to main screen. Aby se již nabídka nezobrazovala odšktněte Show at startup.

Základní operace

V hlavní části okna se zobrazuje aktuální stav vašeho disku. Dole je ještě grafické znázornění využitého místa. Seznam všech funkcí se nachází v levém panelu aplikace.

Předpokládejme, že chcete na disku vytvořit nový oddíl. Nejprve je nutné nějaký stávající oddíl zmenšit, aby se vytvořil

Nahrávám...
Nahrávám...