dnes je 21.4.2024

Input:

PDFill PDF Tools 9.0 – 1. část

15.3.2013, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Seznámíme se dalším užitečným programem pro práci s PDF dokumenty.

Pokud nevlastníme nějaký z profesionálních programů pro zpracování PDF dokumentů, jako např. Acrobat XI Standard, jehož cena je však téměř 300 EUR, musíme se spokojit s freewarovými nástroji. Ty však pro uspokojení nejběžnějších potřeb vystačí.

Jedním ze zajímavých programů je PDF Tools, který stáhneme z adresy http://www.slunecnice.cz/sw/pdfill-pdf-tools/.

Hlavním oknem programu je tlačítkový panel, kde najdeme veškeré funkcionality programu. Předpokládá se, že již máme připravené soubory PDF – třeba pomocí virtuální tiskárny. Po stisknutí příslušného tlačítka máme možnost nalistovat soubory PDF, se kterými budeme manipulovat a dále nastavit parametry požadovaného úkonu (alternativně jsou úkony přístupné pomocí ikon nebo přes nabídku Tools, tj. Nástroje).

Vezmeme-li to podle čísel po pořádku, můžeme pomocí programu provádět: (1) spojování souborů PDF, (2) Rozdělování nebo přeřazování stránek, (3) Zaheslování a odheslování, (4) Otočení nebo oříznutí, (5) Změna formátu, (6) Přidání záhlaví a zápatí, (7) Přidání textového vodoznaku, (8) Přidání obrázkového vodoznaku, (9) Konverze obrázků do PDF, (10) Konverze PDF do obrázků, (11) Operace s formulářovými poli, (12) Konverze PostScriptového souboru do PDF, (13) Přidání informací do PDF, (14) Skenování do obrázkového nebo PDF

Nahrávám...
Nahrávám...