dnes je 16.6.2024

Input:

Portable programy aneb všechno své nosím s sebou

10.11.2011, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Také Vás vyvedlo z míry, když jste si sedli k cizímu počítači a najednou viděli, že nemáte k dispozici určitý program, který právě nutně potřebujete? Ukážeme si několik programů, které můžete mít stále s sebou.

Samozřejmě, že hlavní výhodou portable programů je jejich přenositelnost mezi různými počítači – a to včetně Vašich uživatelských nastavení. S tím pochopitelně souvisí i výhoda druhá – a to, že programy jsou opravdu malé – řádově se pohybují v MB. Z toho vyplývá, že na flashdisk si takových programů můžeme uložit opravdu dost.

Práce

Pro pracovní záležitosti pro nás bude mít určitě význam přenosná verze OpenOffice, kterou můžeme stáhnout např. zde: http://www.slunecnice.cz/sw/portable-openoffice-org/stahnout/.

Určitou nevýhodou může být to, že je podporována pouze angličtina, ale můžeme otevřít a editovat běžné soubory pořízené původně ve Wordu nebo Excelu (doc, xls), mimo to je k dispozici i program pro tvorbu prezentací aj.

Není-li k dispozici program Adobe Reader, můžeme pro prohlížení PDF dokumentů použít Sumatra PDF Portable: http://www.slunecnice.cz/sw/sumatra-pdf-portable/.

Pro komprimaci a dekomprimaci souborů nesmí chybět 7-Zip Portable. S ním můžeme vytvářet archivy 7z, ZIP, TAR, GZ, BZ2, dekomprimovat soubory Z, ZIP, RAR, CAB, ARJ, LZH, RPM, DEB, GZIP, bzip2, TAR. Ke stažení je na: http://www.slunecnice.cz/sw/7-zip-portable/.

Při práci se neobejdeme bez internetu – portable prohlížeče jsou k dispozici hned tři, záleží jenom na tom, který z nich máme nejraději:

Mozilla Firefox: http://www.slunecnice.cz/sw/portable-firefox/

Google Chrome: http://www.slunecnice.cz/sw/portable-google-chrome/

Opera: http://www.slunecnice.cz/sw/opera-usb/

Pro vyřizování elektronické

Nahrávám...
Nahrávám...