dnes je 23.5.2024

Input:

PowePoint 2013: Tisk prezentace

21.7.2014, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Prezentaci jste vytvářeli v PowerPointu proto, abyste ji mohli předvádět nebo šířit v elektronické formě. Přesto je někdy vhodné prezentaci vytisknout a pracovat s její papírovou podobou. Jak v následujícím článku poznáte, je možné vytisknout prezentaci různým způsobem podle toho, k čemu má její tištěná podoba posloužit.

Příprava tisku prezentace

Nejdříve otevřete soubor s prezentací, kterou chcete vytisknout.

Poté je vhodné nastavit parametry tiskové stránky. K tomu klikněte na kartě NÁVRH na tlačítko Velikost snímku a následně vyberte volbu Vlastní velikost snímku. Otevře se dialogové okno Velikost snímku. V jeho jednotlivých políčkách můžete nastavit velikost snímků, jejich číslování, orientaci snímků, případně dalších tiskových podob prezentace.

Nastavení velikosti snímku

Poté proveďte volbu SOUBOR-Vytisknout. Otevře se okno, ve kterém v pravé části vidíme tiskový náhled prezentace. V levé části okna pak můžeme nastavit vlastnosti tisku.

Dialog pro tisk

V prvním poli pod nadpisem Nastavení můžete vybrat možnost tisku celé prezentace (volba Vytisknout všechny snímky), tisk aktuálního snímku, případně vybraných snímků, pokud jste předem provedli jejich výběr. Pokud zvolíte volbu Vlastní rozsah, můžete do pole Snímky zapsat čísla snímků, které chcete tisknout. Jestliže je součástí prezentace také vlastní prezentace, můžete ji vybrat v seznamu pod nadpisem Vlastní prezentace. Dále se můžete rozhodnout, zda se budou tisknout skryté snímky.

Volba rozsahu snímků

V poli Kopie nastavíte počet požadovaných kopií, výběrem z rozbalovacího seznamu Kompletovat nastavíte tisk tak, že se postupně vytiskne celá prezentace a poté další dle nastaveného počtu kopií.

Prezentace je zpravidla plná barev, ale ne vždy je nutné či možné ji takto i tisknout. Dialogové okno nabízí kromě výchozí možnosti Barevně nastavit tisk volbou Ve stupních šedé, kterými budou barvy odlišeny, nebo tisk Jen černobíle (v tomto případě text a čáry budou černé, použité barvy a pozadí se převedou na bílou).

Možnosti tisku prezentace

Předcházející úkony jsou při přípravě tisku prezentace společné. V rozbalovacím seznamu s výchozí možností Snímky na celou stránku však

Nahrávám...
Nahrávám...