dnes je 23.5.2024

Input:

PowerPoint 2007: Animované otázky a odpovědi

8.7.2011, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Pokračujeme dnes v praktických cvičeních z oblasti PowerPointu a ukážeme si jeden příklad na animaci, který může být zajímavým zpestřením prezentace.

V průběhu prezentace často přednášející vyzdvihne otázky a rozvádí či oživuje takto téma, které je předmětem prezentace. Animace nám pomůže „utajit“ odpověď na otázku až do té doby, kdy přijde správná chvíle pro zobrazení odpovědi.

Spustíme tedy PowerPoint a příklad začneme tedy zpracovávat jako novou „miniprezentaci“.

Můžeme využít úvodní snímek, který pojmenujeme jako Animace otázek (jenom proto, abychom si označili, co bude obsahem prezentace).

Do prezentace přidáme první snímek, použijeme rozvržení Pouze nadpis (tedy Domů – Snímky – Nový snímek).  Na snímku můžeme opět zadat nadpis – třeba Otázky a odpovědi. Pro lepší uspořádání využijeme tabulku, kterou vytvoříme pomocí Vložení – Tabulka (v nabídce ikony tabulka potom myší vyznačíme 2 sloupce a tolik řádků, kolik na snímek umístíme otázek). Ihned po dokončení tabulky se zobrazí Nástroje tabulky – Návrh, kde můžeme upravit  např. barevnost tabulky.  Tažením za prvky v rozích tabulky můžeme ještě upravit její velikost tak, aby optimálně vyplňovala celý snímek.

Do pravého sloupce tabulky si připravíme otázky, do levého pak odpovědi.

Snímek by měl tedy vypadat asi takto:

Nyní přejdeme do nabídky Domů – Kreslení.

Nahrávám...
Nahrávám...