dnes je 29.5.2024

Input:

PowerPoint 2007: Co dál s prezentací?

4.8.2011, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Umíme sestavit samostatně prezentaci a vložit do ní snímky s nejrůznějším obsahem. Nyní chceme vše “ukázat světu”.

PowerPoint ukládá prezentaci jako soubor s příponou .pptx. Jestliže takový soubor otevřeme ve Windows dvojitým poklepáním, otevře se přímo v prostředí PowerPointu. Potom teprve můžeme prezentaci spustit – například klávesou F5. Když však budeme chtít, aby se prezentace otevřela přímo v režimu promítání, použijeme pro její uložení jiný formát – uložíme ji jako soubor s přílohou .ppsx. Postup je jednoduchý – stiskneme tlačítko MS Office, z jeho nabídky potvrdíme Uložit jako, zadáme název prezentace a pole Typ souboru nastavíme na Předvádění aplikace Powerpoint (*.ppsx).

Máme ovšem také další možnosti. Zajímavou možností může být například distribuce prezentace na CD. Pro tento případ zahrnuje PowerPoint nástroj, který nám pomůže připravit soubory pro CD. Najdeme ho opět v nabídce tlačítka MS Office – Publikovat – Balení pro disk  CD-ROM:

Potvrzením příkazu se zobrazí dialogové okno, které nám umožní nastavit některé vlastnosti pro vytvoření prezentačního balíčku:

Zadáme nejprve Název disku CD. Prezentaci, kterou chceme na CD zařadit, nalistujeme pomocí tlačítka Přidat soubory (můžeme na jedno CD přidat i více prezentací). Potom je uvidíme na seznamu:

Po vložení CD do mechaniky se budou přehrávat v tom pořadí, v jakém je vidíme na seznamu. Položky však můžeme přesunovat pomocí šipek umístěných nalevo od seznamu.

Tlačítko Možnosti v tomto dialogovém okně slouží k některým dalším nastavením:

Můžeme zde tedy upravit způsob přehrávání, případně označit, co dále má být zahrnuto (v

Nahrávám...
Nahrávám...