dnes je 24.6.2024

Input:

PowerPoint 2007: Fotoprezentace - 1. část

9.6.2011, , Zdroj: Verlag Dashöfer

V tomto okamžiku bychom měli zvládat základní postupy v PowerPointu. Je na čase, abychom se zaměřili na některá praktická cvičení. Začneme fotoprezentací, což je častá úloha řady uživatelů.

Naším úkolem bude sestavit fotoprezentaci, jež bude zahrnovat určitý výběr fotografií. Fotoprezentace bude navíc obsahovat snímek, na který umístíme náhledy jednotlivých fotografií. Po klepnutí na náhled se zobrazí snímek v plném formátu. Z plného formátu snímku budeme mít opět možnost vrátit se na snímek s náhledy.

Před zahájením práce si připravíme výběr fotografií do samostatné složky. Fotografie upravíme pomocí vhodného programu na požadovaný rozměr. Pokud bychom takovou prezentaci chtěli rozesílat e-mailem a byla by určena pro prohlížení na obrazovce, určitě je namístě fotografie zmenšit na rozměry, které odpovídají rozlišení běžných monitorů – např. 1280*1024 pixelů. Tím zajistíme, aby prezentace měla přiměřený datový objem. (Jistě není nikdo moc nadšen, pokud obdrží v e-mailu prezentaci, která má např. 10 MB).

Ve složce s fotografiemi si připravíme další složku, kterou nazveme Náhledy. Všechny fotografie sem nakopírujeme a ještě více je zmenšíme pomocí programu pro úpravu fotografií. Pro tyto účely bude dostatečné, když delší rozměr fotografie bude cca 300 pixelů nebo menší.

Spustíme PowerPoint, abychom začali pracovat na vlastní prezentaci. Přejdeme do nabídky Vložení, kde použijeme ikonu Fotoalbum – Nové fotoalbum.

Následuje dialogové okno Fotoalbum, kde stiskneme tlačíko Soubor či disketa.

Nahrávám...
Nahrávám...