dnes je 24.6.2024

Input:

PowerPoint 2007: Objekt - Text z Wordu - 2. část

23.12.2010, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Seznámili jsme se s tím, jak přímo v PowerPointu vytvoříme textový objekt pomocí textového editoru Word. Máme-li již soubor, který jsme vytvořili předem ve Wordu, můžeme jej v prezentaci také uplatnit.

V naší rozpracované prezentaci jsme naposledy pracovali se snímkem nazvaným Objekt – text ve Wordu. Přejdeme na tento snímek, stiskneme pravé tlačítko myši a potvrdíme příkaz Nový snímek.

Rozložení snímku ponecháme, jak je (snímek bude obsahovat pouze nadpis). Do textového pole pro nadpis napíšeme Objekt – hotový soubor z Wordu.

Přejdeme opět do nabídky Vložení – Text – Objekt.  Dostáváme se do známého dialogového okna, ve kterém však nyní označíme volbu Vytvořit ze souboru:

Stiskneme tlačítko Procházet a nalistujeme soubor na pevném disku. Vedle políčka Procházet máme ještě volbu Propojení. Pokud ji neoznačíme, můžeme později upravovat soubor vložený do PowerPointu, aniž by se to promítlo do původního souboru ve Wordu. Postup při úpravách bude úplně stejný – poklepeme dvojitě na vložený objekt, přepneme se do prostředí Wordu a můžeme text upravovat, mazat, dopisovat… Všechny úpravy budou tedy viditelné pouze v objektu, nikoli v původním souboru.

Když pole Propojení zaškrtneme, bude se objekt chovat jinak. Dvojitým poklepáním se otevře přímo Word a v něm soubor, který jsme vložili do prezentace. Veškeré úpravy,

Nahrávám...
Nahrávám...