dnes je 17.6.2024

Input:

PowerPoint 2007: Příprava a tisk podkladů

19.7.2011, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Liská paměť potřebuje čas od času osvěžit, a proto účastníci našich prezentací určitě uvítají, pokud jim předáme tištěné podklady. Mohou si sem zapisovat i své vlastní poznámky.

V jednom ze článků jsme probírali předlohu snímků. Určitě si vzpomeneme, že hlavním účelem předlohy je úprava vzhledu snímků – například velikost používaného písma, barvy, umístění loga apod. V této předloze jsme mohli nastavit prakticky vše, co nás napadlo. Předloha podkladů je k dispozici také, ale nenajdeme zde takové možnosti úprav.

Předlohu podkladů si zobrazíme pomocí Zobrazení – Zobrazení prezentací – Předloha podkladů.


Předloha bude vypadat přibližně takto:

Nahoře je dostupná karta Předloha podkladů s příkazy, které můžeme využít k nastavení této předlohy.

V samotné předloze vidíme nyní 3 stejně velké obdélníky. Sem budou při tisku umístěny náhledy snímků. Chceme-li tisknout jiný počet snímků na stránku, můžeme to změnit pomocí ikony Vzhled stránky - Snímky na stránkuVzhled stránky zahrnuje dále také dvě ikony, které nesmíme zaměňovat – Orientace podkladu – tj. zda celá stránka se bude tisknout na výšku nebo na šířku a dále Orientace snímku – tj. jestli snímek na stránce bude umístěn na výšku či na šířku. Pokud se týče obdélníků pro umístění snímků, další úpravy již nejsou možné – nemůžeme tedy měnit jejich polohu, velikost apod.

Na horním a dolním okraji vidíme ještě malé obdélníky – to jsou oblasti tzv. zástupných symbolů. Pro jejich zobrazení či nezobrazení máme k dispozici zaškrtávací políčka Záhlaví, Zápatí, Datum a Číslo stránky. Ve výchozím stavu jsou tato políčka zaškrtnutá, chceme-li zobrazení některého z nich potlačit, stačí zaškrtnutí zrušit. V obdélnících vidíme také přednastavené texty – Záhlaví,

Nahrávám...
Nahrávám...