dnes je 24.6.2024

Input:

PowerPoint 2007: Vložení klipartu

25.6.2010, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Kliparty jsou hotové obrázky, které můžeme někdy využít pro oživení prezentace. Můžeme je i upravovat tak, aby odpovídaly našim potřebám.

Otevřeme si naši výukovou prezentaci, ve které probíráme PowerPoint „krok za krokem“ a budeme pracovat se snímkem číslo 4,  který je nadepsán jako Vložení klipartu.

Na snímku je přednastaveno hlavní textové pole, označíme je klepnutím a smažeme klávesou Delete. Na snímku zbude jenom pole s nadpisem a my si na něm procvičíme právě vložení a úpravy klipartu.

Přepneme do nabídky Vložení. Na kartě Ilustrace stiskneme ikonu Klipart.Vpravo se zobrazí podokno Klipart, kde nastavíme parametry pro vyhledání klipartu:

Do pole Hledat zapíšeme klíčové slovo „auto“. V seznamu pole Prohledávat zaškrtneme Kolekce sady Office.V seznamu pole Očekávané výsledky zaškrtneme Klipart. Potvrdíme tlačítko Hledat a zobrazí se nám nalezené typy klipartů.

Uchopíme myší první ilustraci a přesuneme ji do oblasti snímku. Ilustrace je v režimu označení – má kolem sebe rámeček s objektovými značkami. Základní ilustraci vidíte v příkladu – snímek 4, obr. 1.

Pomocí objektových značek můžeme upravit velikost obrázku (uchopení rohové objektové značky a tažení směrem ven – zvětšení nebo směrem dovnitř – zmenšení). Kruhovitým posunováním zelené značky pomocí levého tlačítka myši můžeme obrázek

Nahrávám...
Nahrávám...