dnes je 14.6.2024

Input:

PowerPoint 2013: Editor rovnic

20.7.2016, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Poměrně početná skupina uživatelů, čítající vědce, specialisty různých oborů, pedagogy i studenty, občas potřebuje vložit do prezentace kromě jiného také rovnice. V tomto případě nejde o to, aby taková rovnice vracela správný výsledek, ale o to, aby byla správně zobrazena. Pokud se pokusíte zapsat do snímku prezentace rovnici běžnými klávesami a symboly, zjistíte, že některé formule je touto cestou obtížné nebo přímo nemožné vytvořit.

Není to však úkol neřešitelný, neboť je možné k tomu využít editor rovnic. Editor umožňuje vložit do dokumentu (snímku prezentace) více než 600 matematických symbolů a přes 200 různých šablon. Jeho ovládání je založeno převážně na použití myši.

Práce s editorem rovnic

Pro vložení rovnice do aktuálního snímku prezentace postupujte následovně.

Klikněte do textového pole a na kartě VLOŽENÍ ve skupině Symboly najděte tlačítko Rovnice. Kliknutím na šipku u tohoto tlačítka zobrazíte galerii předem připravených hotových rovnic. Kliknutím na ikonku se symbolem řeckého pí (nebo volbou Vložit novou rovnici) pak můžete vytvořit svojí vlastní rovnici.

Na pásu karet se objeví karta NÁVRH s nástroji pro tvorbu rovnic.

Ve skupině Symboly najdete galerii řady symbolů. V pravém horním rohu galerie je rozbalovací tlačítko s názvy skupin symbolů (Základní matematika, Řecká písmena, …). Výběrem skupiny z nabídky a následným kliknutím na konkrétní symbol jej vložíte do snímku.

Ve skupině Struktury pak najdete množství připravených šablon seskupených podle typu jako zlomky, indexy,

Nahrávám...
Nahrávám...