dnes je 22.5.2024

Input:

PowerPoint 2013: Export prezentace

25.7.2014, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Prezentace, vytvořená v aplikaci Microsoft PowerPoint 2013, nemusí být používána pouze v prostředí prezentačního programu. Může být také exportována do jiného prostředí. Typickými možnostmi je její export do textového editoru Word, převod do podoby videa anebo převod do formátu obrázků.

Export do Wordu

Tento postup vám umožní vytvořit z prezentace PowerPointu dokument textového editoru Word. V tomto dokumentu se snímky prezentace přemění na obrázky, vložené na stránky textového dokumentu. Podle potřeby pak můžete s takto vytvořeným dokumentem pracovat nástroji textového editoru. Je to také jedna z možných cest, jak zpřístupnit prezentaci kolegům, přátelům či známým, kteří nemají k dispozici PowerPoint ani prohlížeč MS PowerPoint Viewer. Samozřejmě budou pracovat s dokumentem Wordu, beze všech efektů, animací, přechodů atd.

Otevřete prezentaci, kterou chcete exportovat. Zvolte nabídku SOUBORExportovatVytvořit podklady.

Dialog pro export

Pomocí této volby zobrazíte dialogové okno Odeslat do Wordu.

Odeslat do Wordu

Zde je možno vybírat z podobné nabídky, jaká je při tisku prezentace – snímky s poznámkami v různém uspořádání nebo podobu osnovy. Je možné uspořádání s jedním nebo více snímky na stránce a různým umístěním poznámek či prázdných řádků. Kromě toho je možné rozhodnout, zda dojde k prostému vložení, nebo budou snímky prezentace propojeny s původní prezentací.

Vaši volbu potvrďte tlačítkem OK. Proces exportu grafiky chvilku trvá, buďte trpěliví.

Uspořádání s prázdnými řádky vedle snímků je zobrazeno na následujícím obrázku.

Pokud jste zvolili Vložit propojení, bude textový soubor propojen na zdrojovou prezentaci, a tedy změny v prezentaci se budou moci promítat do wordovského dokumentu (ne opačným směrem). Pokud tento dokument budete po uložení opět otevírat, dotáže se vás textový editor na případnou aktualizaci.

Chcete-li zachovat dokument beze změny, zvolte Ne. Pokud chcete převzít aktuální podobu prezentace, zvolte Ano.

Případné další možnosti řešení otázky propojení souborů jsou k dispozici ve Wordu v nabídce SOUBORInformace, kde můžete pomocí odkazu s názvem Upravit odkazy na soubory v pravé dolní části provést úpravu zdroje, nastavit ruční či automatickou aktualizaci a další úpravy propojení.

Převod do videa

Jak již bylo zmíněno, existuje možnost převést prezentaci PowerPointu do podoby videa. K

Nahrávám...
Nahrávám...