dnes je 15.4.2024

Input:

PowerPoint 2013: Nahrávání mluveného komentáře do snímku

7.12.2016, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Velmi účinnou součástí prezentace je bezesporu mluvené slovo, které umožňuje obsah snímku doplnit, okomentovat, argumentovat. Toto je obvykle úkolem lektora a jeho živá účast při prezentaci je mimořádně účinná. Jsou však situace, kdy přímá účast není z různých důvodů možná. V těchto případech je vítána možnost doplnit prezentaci nahraným hlasovým komentářem.

Postup je jednoduchý – tvůrce prezentace či lektor prochází postupně snímek za snímkem jako před auditoriem a podává k němu komentář, který je zaznamenán a připojen k prezentaci. Takto doplněná prezentace pak při prohlížení reprodukuje zaznamenaný komentář. Jen je třeba vědět, že nahráním komentáře k prezentaci potlačíte jiné zvuky, které jsou do ní vloženy a mají se automaticky reprodukovat.

Nahrání zvukového komentáře k prezentaci není nijak složité, ovšem za předpokladu, že váš počítač je vybaven nezbytným zařízením – zvukovou kartou, mikrofonem a reproduktory. Pokud toto vybavení máte k dispozici, postupujte následovně:

V PowerPointu otevřete prezentaci, k níž má být připojen komentář. Pokud nechcete zaznamenávat komentář od jiného než prvního snímku, tak tento snímek vyberte.

Klikněte na šipku u tlačítka Záznam prezentace na kartě PREZENTACE ve skupině Nastavení a vyberte jednu z možností: Začít nahrávat od začátku (tj. od prvního snímku), Začít nahrávat od aktuálního snímku. Nejčastěji budete chtít nahrávat již od prvního snímku.

 

V zobrazeném dialogovém okně nastavte, co všechno chcete nahrávat. K dispozici jsou dvě volby:

  • Časování snímků a animace – nastaví se časování doby jednotlivých snímků a případně animací podobně jako pomocí nástroje Vyzkoušet
Nahrávám...
Nahrávám...