dnes je 19.5.2024

Input:

PowerPoint 2013: Nová prezentace pomocí on-line šablony

6.4.2015, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Pro rychlé vytvoření kvalitní prezentace jsou v PowerPointu k dispozici on-line šablony. Jejich použití je vhodné především pro začínající uživatele aplikace, ale mohou usnadnit práci i zkušeným uživatelům. Pomocí on-line šablon můžete vytvořit jedno- i vícestránkovou prezentaci, kterou si později sami můžete upravit podle vlastních představ.

Při spuštění aplikace PowerPoint se standardně zobrazí galerie on-line šablon – většina uživatelů hned použije možnost Prázdná prezentace, ale kromě ní se nabízí celá řada pěkných a použitelných šablon. (Pokud byste se chtěli dostat k výběru šablon poté, co již máte Excel spuštěný a pracujete na jiném sešitě, proveďte volbu SOUBOR a následně Nový.)

Výběr šablon

Klikněte do políčka Hledat šablony a motivy na Internetu a zapište např. text „obchodní plán“ – kliknutím na tlačítko lupy se spustí hledání a objeví se několik nalezených šablon pro tvorbu obchodního plánu.

Nová stažená šablona

Pokud si některou z nich zvolíte, kliknete na ní a výběr potvrdíte tlačítkem Vytvořit, stáhne se do počítače a vytvoří se nová prezentace založená na vybrané šabloně.

S takto vytvořenou prezentací již můžete podle potřeby pracovat, tedy upravovat, přidávat nebo mazat snímky. Po ukončení této činnosti zbývá novou

Nahrávám...
Nahrávám...