dnes je 19.5.2024

Input:

PowerPoint 2013: Obrázková prezentace s efektem

26.12.2014, , Zdroj: Verlag Dashöfer

V tomto článku popíšeme vytvoření zábavné prezentace založené na obrázcích a práci s jejich barvou.

Pro tuto prezentaci si nejprve vyhledejte vhodné barevné fotografie, u kterých bude markantní rozdíl mezi černobílým a barevným zobrazením. Poté spusťte v PowerPointu 2013 novou prezentaci.

První snímek bude úvodní. Jeho vzhled můžete vyřešit použitím vhodné šablony. Pokud jde o rozložení, zvolte Prázdný. Pro živější vzhled vložte název prezentace pomocí WordArtu. Proveďte volbu WordArt ve skupině Text na kartě VLOŽENÍ. Ze zobrazené galerie objektů WordArt některý z nich vyberte. Následně pak ve vytvořeném textovém poli nahraďte nápis „Sem napište text“ svým vlastním textem. Můžete s ním pracovat dále jako s objektem (umístění, velikost) nebo pomocí panelu nástrojů FORMÁT. Dalším krokem může být nastavení animace názvu prezentace.

Označením textového pole a kliknutím na kartě ANIMACE zobrazíte ve skupině Animace seznam dostupných animací. Vyberte vhodnou animaci typu Úvodní.

Podobně můžete nastavit přechod snímků. Na kartě PŘECHODY najdete ve skupině Přechod na tento snímek galerii přechodů. Přechod nastavíte kliknutím na příslušný přechod z galerie. Současně se vám na obrazovce zobrazí jeho náhled. Aby se vztahoval na celou prezentaci, po výběru přechodu klepněte na

Nahrávám...
Nahrávám...