dnes je 24.6.2024

Input:

PowerPoint 2013: On-line vysílání prezentace

15.8.2014, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Kromě klasického způsobu předvádění prezentace lektorem nebo jejího automatického předvádění existuje i možnost prezentaci předvádět a sledovat on-line prostřednictvím internetu. PowerPoint 2013 je k tomu vybaven příslušnou funkcionalitou.

Upozornění: Pokud se chcete tímto způsobem vysílání prezentace zabývat, ověřte si, zda k tomu máte nezbytné předpoklady. K nim patří především funkční a rychlá počítačová síť nebo přístup na internet, moderní internetový prohlížeč a přihlášení na Účet Microsoft. Pokud jsou všechny výše uvedené předpoklady splněny, můžete přistoupit k přípravě on-line vysílání prezentace.

Naplánování online vysílání

Vzhledem k tomu, že prezentaci předváděnou tímto způsobem mohou sledovat uživatelé na nejrůznějších místech a pracovištích, je třeba celou akci předem naplánovat. Možnost k tomu poskytuje samotná funkce Online prezentace.

Výchozím krokem je otevřít na svém počítači příslušnou prezentaci. Poté postupujte následovně:

Zadejte volbu SOUBORSdíletOnline prezentace. Chcete-li, aby si účastníci mohli prezentace i stáhnout, zaškrtněte pole Povolit vzdáleným divákům stažení prezentace a klikněte na tlačítko Online prezentace.

Dojde k připojení k serveru Služba prezentací Office a přípravě online prezentace, což může trvat až několik minut. Zobrazí se okno s webovou adresou, na které bude možné prezentaci sledovat – tuto adresu je potřeba předat všem účastníkům.

PowerPoint k tomu nabízí dva nástroje – tlačítko Kopírovat odkaz pouze zkopíruje webovou adresu do schránky a další postup

Nahrávám...
Nahrávám...