dnes je 15.7.2024

Input:

PowerPoint 2013: Poznámky ke snímku

10.4.2017, , Zdroj: Verlag Dashöfer

V okamžiku, kdy jako autor tvoříte novou prezentaci, máte představu o tom, co tato prezentace má obsahovat, a případně i o tom, co k danému snímku bude potřebné dodat formou mluveného komentáře. Určitě ale nebude na škodu, pokud budete mít možnost si ke každému snímku zaznamenat příslušné poznámky a kdykoliv si tak připomenout vše potřebné.

Tím spíše tuto možnost ocení ten, kdo prezentaci nevytvářel, ale bude ji předvádět posluchačům. Koneckonců také sami posluchači jistě ocení, budou-li mít k dispozici takové poznámky pro další použití. (Samozřejmě při zadávání poznámek je nutné myslet předem na to, jak s nimi bude dále naloženo – zda jsou pro potřeby autora či prezentéra, nebo budou dány k dispozici dalším osobám.) Na možnost vytvářet ke snímkům poznámky je v PowerPointu pamatováno a poznámky lze ke snímkům připojit a podle potřeby také vytisknout.

Vkládání poznámek do snímku

Poznámky lze vkládat do prezentace k jednotlivým snímkům při práci s nimi v normálním zobrazení, kdy v dolní části pracovní plochy zobrazíte kliknutím na tlačítko Poznámky ve stavovém řádku podokno poznámek s textem Kliknutím vložíte poznámky.

Pravdou je, že ve výchozím zobrazení není příliš pohodlné pořizovat rozsáhlejší poznámky nebo si zadané poznámky prohlížet, ale podokno si můžete zvětšit tak, že uchopíte standardním způsobem jeho horní okraj a zvětšíte je tažením nahoru. Zobrazení snímku v horní části plochy se v daném poměru zmenší.

Pokud tedy do tohoto podokna klepnete, budete moci zapsat poznámky k danému snímku. Velikost písma a řádkování je v moci programu, některé další formátovací atributy můžete uplatnit s využitím formátovacího panelu (tučné, kurzíva, zarovnání, odsazení, odrážky, barva písma, …).

Jakmile zadáte celý komentář k aktuálnímu snímku, můžete přejít na další snímek tak, že klepnete na jeho miniaturu v levém podokně nebo na ikonu v podokně zobrazení osnovy.

Když jste

Nahrávám...
Nahrávám...