dnes je 15.4.2024

Input:

PowerPoint 2013: Vkládání obrázků do snímku

21.9.2015, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Pod pojmem obrázek se rozumí více typů objektů. Naučíme se do prezentace vkládat obrázky a fotografie.

Všechny tzv. obrázky vkládáte pomocí nástrojů na kartě VLOŽENÍ.

 

Zde máte možnost volit typy obrázkových objektů, které můžete vkládat do prezentace:

  1. Obrázky – vložení obrázku standardního obrázkového formátu (např. gif, jpg, png, bmp, atd.), které máte fyzicky ve svém počítači. Obvykle to jsou fotografie z digitálního fotoaparátu, naskenované obrázky, nebo galerie fotografií, které často používáme.
  2. Online obrázky:
  • kliparty – zásobník obrázků na webu Office.com – jsou zde nejrůznější obrázky rozdělené dle typů – vektorové kresby i fotografie,
  • obrázky z Internetu nalezené vyhledávačem Bing,
  • vlastní obrázky uložené na Skydrive, Facebooku nebo Flickru.
  1. Snímek obrazovky – vložení snímků obrazovky (screenshotů) – celých oken nebo jejich výřezů.
  2. Fotoalbum – touto možností ze zvolených souborů obrázků (nejčastěji fotografií) vytvoříte sérii snímků zvolených obrázků do prezentace.
  3. Obrazce – pomocí tohoto příkazu můžete do snímků vkládat libovolné tvary nejrůznějších prvků, rámečků, mnohoúhelníků a dalších dvou i třírozměrných tvarů z přehledné galerie, která je zde k dispozici.
  4. SmartArt – pomocí tohoto nástroje, který je součástí MS Office, lze vytvářet libovolné organizační, pracovní a výrobní schémata včetně případných poznámek a vazeb mezi sebou.
  5. WordArt – tímto příkazem jste schopni do snímků vkládat text s různými grafickými efekty, včetně natáčení a perspektiv. Můžete tak ve své prezentaci vytvářet nejrůznější textové efekty, které mohou být velmi poutavé při sledování vašich snímků.

Vkládání obrázků a fotografií

Po zvolení příkazu Obrázky na kartě VLOŽENÍ se objeví standardní dialogové okno Vložit obrázek pro nalezení souboru, kde zvolíte patřičný obrázek a pomocí tlačítka Vložit jej vložíte do příslušného snímku prezentace:

 

Tím vložíte obrázek do prezentace a můžete s ním dále pracovat. Veškeré vlastnosti a nastavení označeného obrázku naleznete na kartě FORMÁT, která se objeví po kliknutí na obrázek, kde pomocí jednotlivých nástrojů můžete nastavit příslušné vlastnosti dle požadavků. Z těch hlavních uvádíme:

Úprava velikosti obrázku

Uchopením a tažením se stisknutým levým tlačítkem myši na úchytech v rozích a ve středech stran (objeví se ukazatel myši s dvojitou šipkou) nebo přesněji na

Nahrávám...
Nahrávám...