dnes je 22.5.2024

Input:

PowerPoint 2013: Vkládání WordArtu do snímku

28.9.2015, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Při vytváření prezentace v PowerPointu se často setkáte s potřebou vytvořit ve snímku zvláště výraznou textovou upoutávku. Základní možnosti Vám skýtá nabídka formátovacích nástrojů pro práci s písmem. Pokud se ale s těmito nástroji nemíníte spokojit, máte k dispozici možnost použít WordArtu.

WordArt je nástroj pro vkládání a formátování speciálního textového pole s možnostmi zvláštních efektů. Lze jej používat i ve Wordu, ale výborně se uplatní právě při tvorbě prezentací v PowerPointu.

Na rozdíl od starších verzí PowerPoint není WordArt speciálním typem objektu – nástroje WordArtu jsou k dispozici i při práci s běžným textovým polem.

Vytvoření textové upoutávky ve WordArtu

Zobrazte si nejdříve snímek prezentace, ve kterém chcete uplatnit textovou upoutávku. WordArt vytvoříte pomocí tlačítka WordArt na kartě VLOŽENÍ. Tímto způsobem si zobrazíte galerii WordArtu s nabídkou 20 základních stylů.

Výběr provedete klepnutím na příslušné tlačítko stylu.

Vznikne textové pole, kde do prostoru (Sem napište text) vepište svůj text a případně nastavte na kartě DOMŮ běžné atributy písma (font, velikost, tučné, kurzíva). Vlastnosti objektu bude možné dodatečně měnit.

Pokud máte na snímku označený vytvořený WordArt, tak je vám současně nabídnuta karta NÁVRH se sadou nástrojů pro další úpravy.

 

S objektem WordArtu lze nyní pracovat klasickým způsobem – po jeho výběru kliknutím do prostoru jeho pole jej můžete uchopit a přesouvat pomocí myši, stejně tak měnit jeho tvar a velikost pomocí úchopových bodů. Pokud byste si jeho použití rozmysleli, lze tento vybraný objekt jednoduše odstranit, například pomocí klávesy Delete.

Práce s vloženým objektem WordArtu

Oprava zapsaného textu nebo jeho formátu je možná stejně jako u běžného textového pole – stačí kliknout do prostoru WordArtu a opravit či přepsat text, k dispozici jsou běžné nástroje pro úpravu písma na kartě DOMŮ.

S vloženým

Nahrávám...
Nahrávám...