dnes je 2.3.2024

Input:

PowerPoint 2013: Vkládání zvuku do prezentace

5.12.2016, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Možností ozvláštnění vizuální prezentace je vložení zvuků do snímku. Mohou to být zvuky, které jsou k dispozici v galerii klipartů, v různých souborech, na zvukovém CD nebo takové, které sami zaznamenáte. Tyto možnosti můžete vyvolat pomocí tlačítka Zvuk na kartě VLOŽENÍ ve skupině Multimédia. Předpokladem pro úspěšné použití této funkce je, že u vašeho počítače máte zvukovou kartu a reproduktory, případně i mikrofon.

Vše si můžete procvičit na příkladu PowerPoint2013_Audio.pptx.

Postup je po výše uvedené volbě následující:  

Zde jsou tři možnosti:

  • Online zvuk
  • Zvuk v mém počítači
  • Nahrát zvuk

Po klepnutí na volbu Online zvuk se otevře okno Vložit zvuk s možností vyhledání zvukových souborů v online galerii klipartů. Dostupných zvuků je bohužel k dispozici velmi málo, do pole pro hledání zapište např. slovo „zvuk“.

Zvuk lze vložit podobně jako obrázek klipartu kliknutím na nalezenou ikonu souboru a zmáčknutím tlačítka Vložit.

Ve snímku se vám na pozici kurzoru objeví malá ikonka reproduktoru. Pokud na ní kliknete, objeví se tlačítka pro přehrání/pozastavení zvuku, převíjení a nastavení hlasitosti.

Na kartě PŘEHRÁVÁNÍ potom můžete ve skupině Možnosti zvuku nastavit pomocí rozbalovacího tlačítka Začátek způsob spuštění zvuku – Automaticky nebo Při kliknutí. Chcete-li při zobrazení snímku přehrát zvuk, vyberte možnost

Nahrávám...
Nahrávám...