dnes je 22.7.2024

Input:

PowerPoint 2013: Vytvoření samospustitelné prezentace

1.8.2014, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Nejspíše jste se již setkali s tím, že jste obdrželi prezentaci (nejčastěji jako přílohu elektronické pošty), která se po poklepání na její ikonu či název přímo spustila v režimu prohlížení. Takto rozesílané prezentace mají tu výhodu, že je možné je zaslat i uživatelům, kteří neovládají PowerPoint, a spuštění prezentace by jim dělalo problémy.

I takto upravená prezentace ale potřebuje ke svému spuštění nainstalovaný PowerPoint nebo alespoň prohlížeč PowerPoint Viewer. Vytvořit takovou samospustitelnou prezentaci není vůbec obtížné. Jde prakticky o uložení existující prezentace ve speciálním typu souboru *.ppsx.

Upozornění: Při volbě tohoto typu souboru pro prezentaci pamatujte na to, že soubor bude v počítačích bez PowerPointu použitelný pouze k prohlížení – otevře se v zobrazení Prezentace. To znamená, že nebude možno v něm provádět žádné změny a úpravy (což je v některých případech výhodou).

V počítačích s instalovaným PowerPointem je možné pomocí této aplikace otevřít soubor typu *.ppsx plnohodnotně, takže s ním můžete podle potřeby pracovat a případně poté uložit jako standardní typ souboru *.pptx. Nemůžete to ovšem udělat poklepáním na název souboru nebo jeho ikonu, ale tak, že spustíte PowerPoint 2013, a v okně vyvolaném nabídkou SOUBOROtevřít

Nahrávám...
Nahrávám...