dnes je 16.6.2024

Input:

PowerPoint2007: Tabulka - 2. část

13.10.2010, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Tabulku vytvořenou v PowerPointu můžeme ještě dále upravovat pomocí nabídky Nástroje tabulky – Rozložení.

V naší rozpracované prezentaci již máme snímek s názvem Tabulka. Hned za něj vložíme další snímek. Můžeme to udělat tak, že snímek vybereme, stiskneme pravé tlačítko myši a z místní nabídky potvrdíme příkaz Nový snímek. Napíšeme nadpis snímku – Tabulka – další úpravy.

Ukážeme si ještě jeden způsob, jak do prezentace vložit tabulku. Přejdeme do nabídky Vložení, kde je hned jako první karta Tabulky s jedinou ikonou Tabulka: ¨

Rozbalíme nabídku této ikony a vyznačíme tažením myši přes políčka, kolik buněk má tabulka mít.

Vyznačíme 3 x 3 čtverečky, později do tabulky budeme doplňovat řádky nebo sloupce.

Tabulka tedy vypadá přibližně takto:

Tabulka je označená, můžeme tedy hned přejít do nabídky Nástroje tabulky – Rozložení.

První karta Tabulka v této nabídce obsahuje ikonu Výběr. Většina uživatelů k tomuto účelu spíše využije myš, tak jak to bylo popsáno v minulé části. Nicméně, na ikoně jsou k dispozici příkazy: Vybrat tabulku, Vybrat sloupec a Vybrat řádek. Výběr řádku nebo sloupce závisí na tom, do které buňky jsme předtím umístili kurzor.

Další karta se jmenuje Řádky a sloupce. Obsahuje jednak ikony pro odstranění a jednak ikony pro vložení řádku či sloupce.

Ikona Odstranit má ještě další dva příkazy – Odstranit sloupce, Odstranit řádky. Před provedením těchto příkazů můžeme buď označit celý sloupec či řádek, ale stačí, když umístíme kurzor do

Nahrávám...
Nahrávám...