dnes je 22.7.2024

Input:

Publisher 2013: Vytváříme ceník, menu nebo nabídkový list

3.8.2016, , Zdroj: Verlag Dashöfer

V různých firmách se určitě dříve či později setkáte s požadavkem vytvořit nabídkový list, ceník či menu. Co z toho se vás bude týkat, závisí především na pracovní oblasti, ve které se pohybujete. Proto se nyní podívejte, jak se může takový typ publikací tvořit právě v programu Publisher.

Vytváříme menu restaurace

Po spuštění programu klepněte v galerii šablon na tlačítko Předdefinované a vyberte galerii Nabídky. Zobrazí se seznam všech dostupných šablon pro tvorbu nabídek restaurace.

Můžete vytvářet obyčejné menu, menu pro prodej přes ulici, nabídku dne nebo speciální menu pro vína či moučníky. Klepněte například na jednu ze šablon v části Nabídka dne.

V pravém podokně si můžete ještě vybrat, jaké chcete použít barevné schéma, schéma písem či velikost stránky a klepněte na tlačítko Vytvořit. V okně programu se zobrazí nová tisková publikace se vzhledem, který jste si zvolili.

Na listu nabídky dne budou jednotlivá textová pole i grafika. Proto, abyste vytvořili vlastní nabídku, je třeba do textových polí zapsat vlastní text. Doplňte datum, název firmy, případně logo a poté můžete nabídku hned tisknout nebo si jen uložit (příklad Publisher2013 menu.pub). Při jednotlivých úpravách v nabídce si všimněte, že se objevují i nové karty na pásu karet, pomocí kterých lze základní prvky nabídky snadno doladit.

Celkový vzhled šablony upravíte pomocí nástrojů na kartě NÁVRH STRÁNKY. Kromě změny celé šablony ikonou Změnit šablonu můžete upravovat např. barevné schéma a vybírat ze sad písem.

Také se dá zvolit, v jakém formátu se má nabídka tisknout (ikona Velikost ve skupině Vzhled stránky). Určitě důležité je také rozhodnutí o tom, kolik kopií nabídky chcete tisknout na list. Někdy můžete tisknout jednu nabídku na listu, jindy prostě více malých. Tyto vlastnosti můžete nastavit v nabídce dostupné po klepnutí na šipečku v pravém dolním rohu skupiny Vzhled stránky.

Vytváříme cenovou nabídku

Mezi často používané vzory v programu Publisher určitě patří takzvané Obchodní formuláře. Jedná se o skupinu šablon, mezi kterými najdete rychlou možnost vytvoření nejenom cenové nabídky, ale i vyúčtování, objednávek nebo faktur…

 

V galerii šablon na záložce Předdefinované zvolte kategorii

Nahrávám...
Nahrávám...