dnes je 17.6.2024

Input:

Tisk do faxu

16.3.2016, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Faxování již sice není v době e-mailu a cloudových služeb až tak využívanou formou komunikace jako dříve, ale někteří zákazníci mohou stále vyžadovat zasílání dokumentů touto formou.

Je ale zbytečné, abyste tiskli dokument a následně jej posílali z nějakého externího faxu. Mnoho uživatelů již má v počítači naskenovaný i svůj podpis, který přidává do svých dokumentů. Takže ani tento možný problém není složité vyřešit.

Pokud plánujete odesílat a přijímat faxy z počítače, máte dvě možnosti:

  • Vybavit počítač faxmodemem – tedy zařízením, které umožňuje komunikovat s faxovým přístrojem. Faxmodem může být interní (zapojuje se přímo do základní desky počítače) nebo externí (zapojuje se do sériových portů nebo portů USB).
  • Využívat faxový server zapojený v síti. Odesílání faxů skrze faxový server nevyžaduje, aby byl váš počítač vybaven speciálním hardwarem.

Jak postupovat dále, pokud máte připojení správně nastaveno? Fax odešlete tím, že „vytisknete“ příslušný dokument na tiskárnu s názvem Fax. Následně se spustí příslušný faxový program, kam zadáte potřebné údaje včetně faxového čísla a odešlete. Faxová karta vytočí příslušné telefonní číslo a odešle fax.

Vše si ukážeme na příkladu faxování dokumentu z Wordu:

  1. Otevřete si příslušný dokument.
  2. Tisk do faxu spustíte standardním příkazem SouborVytisknout a volbou tiskárny Fax:
  3. Otevře se okno pro vytvoření nového faxu. Na začátku je
Nahrávám...
Nahrávám...