dnes je 22.5.2024

Input:

Tisk v Excel 2013

16.10.2013, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Častým požadavkem je prezentovat vytvořenou tabulku či graf v tištěné formě. Ukážeme si, jaké možnosti skýtá tabulkový procesor Microsoft Excel 2013.

Pokud nebudete ve svém dokumentu provádět žádná speciální nastavení, můžete použít základního tiskového příkazu – Vytisknout. Jako obvykle je dostupný v nabídce SOUBORVytisknout, na panelu nástrojů Rychlý přístup (pod ikonkou tiskárny či náhledu s lupou) či pod klávesovou zkratkou Ctrl+P.

Rychlý přístup k tisku

Kromě ikonky s názvem Rychlý tisk na panelu nástrojů Rychlý přístup umožňují ostatní možnosti upřesnit Vaše požadavky na průběh tisku.

Nastavení tisku

Samozřejmostí je nastavení formátu tiskového výstupu, orientace stránky a okrajů. Podle konkrétních podmínek (je-li na výběr) můžete ve volbě Tiskárna vybrat tiskárnu, na kterou svůj dokument odešlete, a pomocí tlačítka Vlastnosti tiskárny nastavit její vlastnosti, jako základní vzhled dokumentu, druh použitého papíru, kvalitu tisku a další dle možností tiskárny.

Pokud chcete později vytisknout aktuální soubor na jiném typu tiskárny, než který jste použili pro přípravu dokumentu, použijte volbu Vytisknout do souboru.

Důležitou volbou je

Nahrávám...
Nahrávám...