dnes je 20.4.2024

Input:

Webnode - 2. část - Přidávání komponent do stránek

12.7.2013, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Založili jsme webové stránky pomocí portálu www.webnode.cz. Nyní se ukážeme, jakým způsobem můžeme dále upravovat a doplňovat komponenty těchto stránek.

Nejprve si ukážeme, jak změnit obrázek v záhlaví. Tento obrázek by měl být na dobré grafické úrovni, aby upoutal pozornost našich návštěvníků. Dále by měl svým způsobem charakterizovat naši činnost. Obrázek, který je zaveden ve zvolené šabloně, se nám sotva bude hodit.

Ideální je, pokud si umíme v nějakém grafickém programu vytvořit vhodný obrázek stejných rozměrů (zachovat rozměry a poměr stran původního obrázku není vyložená nutnost, ale jinak se obrázek může nežádoucím způsobem oříznout).

V prohlížeči najedeme myší na obrázek – zobrazí se tlačítko Upravit obrázek, na které klikneme. Otevře se editor obrázků. Původní obrázek označíme kliknutím myši a smažeme klávesou Delete.  Nyní použijeme ikonu Přidat obrázek:

Otevře se galerie obrázků, ze které bychom mohli některý vybrat a potom stisknout tlačítko Vložit, my ale máme obrázek připravený na pevném disku, takže použijeme tlačítko Nahrát obrázek z počítače.

Pomocí obvyklého dialogového okna nalistujeme obrázek a chvíli vyčkáme, než se nahraje. Potom můžeme využít ikony editoru k jeho drobným úpravám.

Například

Nahrávám...
Nahrávám...