dnes je 16.6.2024

Input:

Webnode - 5. část - Využití miniaplikací

27.9.2013, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Již jsme víceméně prošli možnosti vytvoření webové prezentace pomocí portálu Webnode. Zbývá ještě několik drobností, jež mohou být pro stavbu internetových stránek také užitečné.

Řeč bude především o tom, co nám může poskytnout nabídka Ostatní ze sekce Obsah.

Miniaplikace FAQ (Otázky a odpovědi)

Techniku tvorby obsahu již máme dostatečně zvládnutou – jednotlivé prvky zastoupené ikonami nebo příkazy vždy jednoduše uchopíme myší a přetáhneme na libovolné místo na kterékoli stránce našeho webu.

V nabídce Ostatní jsou především miniaplikace, jejichž obsah vidíme na předchozím obrázku. Najdeme zde blok FAQ pro otázky a odpovědi – ten využijeme tehdy, pokud naši uživatelé telefonicky kladou typické otázky. Můžeme je do tohoto bloku zapisovat spolu s patřičnými odpověďmi. Někdy je lépe, pro tento blok vytvořit samostatnou stránku a zařadit ji jako položku hlavní nabídky.

Diskusní fórum – opět jde o blok a stejně jako v předchozím případě (FAQ) je vhodné jej umístit na samostatnou stránku a zavést jako položku do hlavní nabídky. Další důležitá věc – tuto stránku zpřístupnit jenom pro registrované uživatele, protože jinak bude docházet ke spamování. Možnost registrace uživatelů je však pouze v placených verzích. V takovém případě bude potřeba na titulní stránku webu umístit následující položky, které najdeme rovněž

Nahrávám...
Nahrávám...