dnes je 29.5.2024

Input:

Webnode - 6. část - Závěrečné zdokonalení webu

18.10.2013, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Prošli jsme již téměř celý systém portálu webnode.cz, který nám umožňuje vytvořit internetovou prezentaci bez znalosti HTML kódování a skriptovacích jazyků (JavaScript, PHP apod.).

Integrace se sociálními sítěmi

Nakonec se ještě podíváme na další možnosti zdokonalení naší internetové prezentace. Zastavili jsme se u ikony Ostatní, která má bohatou nabídku. Vysvětlili jsme si z ní zatím Miniaplikace. Podívejme se na zbývající možnosti:

Sociální sítě

Dnešní doba je dobou sociálních sítí, takže i na ty je zde pamatováno. V nabídce je zatím integrován Facebook, Twitter a Google+. Vše je nastavitelné pomocí jednoduchých formulářů.

Dotazníky

Pod položkou Pro podnikatele najdeme užitečnou nabídku:

Vkládání dotazníků

Prvním příkazem Dotazníky vyvoláváme dialogové okno, které nám umožní do stránky vložit kód dotazníku:

Survio widget

Využití dotazníků předpokládá jednoduchou registraci na portále Survio.com. Dostaneme se na něj pomocí odkazu v dialogovém okně. Dotazník potom vytvoříme pomocí průvodce a HTML kód dotazníku překopírujeme do výše zobrazeného dialogového okna, případně nastavíme zarovnání a potvrdíme OK.

Podobně funguje i příkaz Online rezervace, který je propojen na portál Reservio.com a slouží ke zprovoznění rezervačního systému.

Základní vyzkoušení obou systémů Survio i Reservio je zdarma. Rozšířené služby pak jsou za příplatek podle platného ceníku.

Zbývající dvě položky PayPal Rychlý nákup a Google Checkout slouží k uplatnění možnosti těchto platebních metod. Využití je omezeno na možnost zaplacení vždy jen jedné položky a nenahrazuje tedy Nákupní košík.

Tím jsme se seznámili se zbývajícími funkcionalitami ze sekce Obsah.

Nahrávám...
Nahrávám...