dnes je 20.6.2024

Input:

Windows 8: Jak získat zpět nabídku Start

20.12.2012, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Nová Windows 8 neobsahují notoricky známou nabídku Start z předchozích verzí systému Windows. Obsahují novou úvodní obrazovku vytvořenou z dlaždic, které jsou spojeny s lidmi, aplikacemi, složkami či fotografiemi a mají sloužit k okamžitému přehledu o aktuálním dění. Tento nový systém, však nemusí každému vyhovovat, zvláště pokud nemá zařízení, které je vybavenou dotykovým ovládáním – co tedy s ní?

Řešení tohoto „problému“ se objevila ještě před oficiálním vydáním Windows 8 a jsou to různé programy, které umějí nabídku Start vytvořit a zároveň vypnout novou úvodní obrazovku. Jedním z nich je i program Start8 od firmy Stardock. Program můžete stáhnout na webu: http://www.stardock.com/products/start8/download.asp pomocí tlačítky „Try it Free“ a následným vyplněním mailové adresy a kliknutím na tlačítko Download. Následně vám do e-mailu přijde odkaz na stažení přes Download.com.

Pokud nevíte jak vůbec stáhnout soubor, tak je zde malý návod. Po spouštění Windows 8 přejdeme pomocí dlaždice „Plocha“ na plochu systému a následně pomocí ikony „Průzkumníka“   spustíte jeho okno a do horního řádku adresy napíšete například „jubela.cz“. Tím vyvoláte spuštění Internet Exploreru v klasické formě. Pak je již možné pokračovat jak znáte z Windows 7.

Následně je možné program instalovat pomocí spouštění staženého souboru Start8-setup.exe. Je nutné potvrdit licenční ujednání (I agree …) a následně pomocí tlačítka Next přejít k výběru instalační složky a následně opět pomocí Next spustit instalaci. Instalaci je nutné pak dokončit tlačítkem Finish (viz obrázky).

Po dokončení instalace se zobrazí

Nahrávám...
Nahrávám...