dnes je 29.5.2024

Input:

Windows 8: Obrázkové heslo

31.1.2013, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Windows 8 nabízejí také novinku, která se týká přihlašování k systému a je zajímavá především pro zařízení, které mají dotykový displej. Jedná se o možnost přihlašování pomocí obrázkového hesla. V praxi to znamená, že si vyberete obrázek a na něm vyznačíte skupinu 3 dotyků či tahů, které budou sloužit pro přihlášení k systému Windows.

Nastavení tohoto hesla je možné v nastavení systému, ke kterému se dostanete z Úvodní obrazovky, kde po najetí do pravého dolního rohu zvolíte volbu Nastavení.

Zobrazí se vám panel s volbami a následně vyberte volbu Změnit nastavení počítače.

V nastavení počítače zvolíte volbu Uživatelé, kde najdete právě možnost nastavit si i obrázkové heslo. Zvolte tedy Vytvořit obrázkové heslo.

Před dalším postupem je nutné mít připravený obrázek či fotografii, kterou chcete použít a poté co zvolíte vytváření obrázkového hesla, samozřejmě musíte zadat heslo k systému (pokud nějaké máte) a to z důvodu bezpečnosti.

Poté se Vám již zobrazí dialog pro nastavení obrázkového hesla. Je nutné nejprve vybrat zvolený obrázek pomocí volby Zvolit obrázek.

Následně vybere soubor s obrázkem. Pokud nevíte jak ovládat Průzkumníka v dlaždicovém designu, tak nápis „Soubory“ umožňuje vybrat hlavní složku systému (Plochu, Počítač apod.) a následně se

Nahrávám...
Nahrávám...