dnes je 20.4.2024

Input:

Windows Vista: Obnovení systému

6.3.2008, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Podobně, jako tomu bylo ve Windows XP, i Windows Vista nabízí nástroj, který slouží k vytvoření bodu, do kterého je možné vrátit všechny změny které se uskutečnily. Umět používat by jej měl každý uživatel, protože každý se může občas dostat do situace, kdy provede v operačním systému nějakou změnu a ohrozí tak jeho funkčnost. Obnovení je pak jedinou možností jak to napravit.

Nástroj pro obnovení systému spustíte z menu Start – Programy – Příslušenství – Systémové nástroje – Obnovení systému.

Na úvodní obrazovce máte na výběr ze dvou možností. Můžete si vybrat tzv. doporučený bod obnovení, který vám doporučuje samotný systém Windows. Je to obvykle bod, který byl vytvořen automaticky v okamžiku, kdy uživatel prováděl nějakou změnu. Změnou může být například instalace programů, ovladačů, aktualizací, apod.

Druhá možnost nabízí vybrat si jiný bod obnovení. Tu použijte v případě, že jste si v minulosti vytvořili vlastní bod obnovení a nyní jej chcete použít – vrátit počítač do stavu, v jakém byl.

Vyberete – li první možnost, zobrazí se pouze potvrzovací okno, kde uvidíte souhrn informací o bodu obnovení a tlačítkem Další dokončíte proces.

Vyberete – li druhou možnost, zobrazí se okno s nabídkou bodů obnovení. Toto okno zahrnuje jak automatické body obnovení, tak ručně vytvořené body.

Jak už

Nahrávám...
Nahrávám...