dnes je 17.6.2024

Input:

Word 2007: Další nastavení obrázku

10.7.2008, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dnes se zaměříme zejména na umístění obrázku v textu.

Připomeneme si nabídku Nástroje obrázků - Formát, která se zobrazuje po označení obrázku.Karty Stínové efekty a Ohraničení jsou viditelné pouze tehdy, pracujeme-li s dokumentem vytvořeným v nižší verzi, tj. v tzv. režimu kompatibility.
Jestliže pracujeme s formátem verze 2007, nabídka Nástroje obrázků se bude poněkud lišit:

Karta Upravit zůstává celkem beze změny - přibyl pouze příkaz Změnit obrázek (umožňuje vybraný obrázek nahradit jiným, který nalistujeme pomocí dialogového okna). Nemusíme tedy obrázek smazat a potom na jeho místo vložit jiný.

Oproti režimu kompatibility zde najdeme kartu Styly obrázků.

 

V galerii stylů jsou po rozbalení nabídky pomocí šipky dostupné náhledy různých efektů:

Hned po umístění myši na takový náhled se promítne efekt do originálního obrázku v dokumentu - nastaven bude teprve kliknutím myši.

Na kartě Styly obrázků najdeme příkaz Tvar obrázku. Má rozbalovací seznam, kde pomocí grafické nabídky můžeme volit tvar obrázku:

 

Pod tímto příkazem najdeme příkaz Ohraničení obrázku, který umožní nastavit orámování obrázku, např. sílu čáry, její barvu apod.

 

Další příkaz - Efekty obrázků - obsahuje řadu efektů, rozdělených do skupin.Těchto více či méně zdařilých efektů zde najdeme velké množství, není možné je tedy jednotlivě probírat.

Opět platí, že každý efekt se promítne do originálního obrázku hned, jak umístíme kurzor myši na položku v nabídce efektů. Můžeme si jej tedy předem prohlédnout, nastaven bude až po kliknutí myši.

Dostáváme se ke kartě Uspořádat.

 

Pro práci s obrázkem budeme využívat především příkaz Obtékání textu. Rozbalovací seznam nám umožní

Nahrávám...
Nahrávám...