dnes je 2.3.2024

Input:

Word 2007: Nabídka Domů - kopírování a formátování písma

10.1.2008, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Se základními prvky a filosofií ovládání jsme se již seznámili, nyní se podíváme jednotlivě na nabídky. Začneme s popisem nabídky Domů.

V nabídce Domů najdeme pás karet, který zahrnuje nejčastěji používané  příkazy, reprezentované ikonami. Příkazy jsou rozdělené do skupin - viz následující obrázek.

 

První z karet je nazvaná Schránka. Najdeme na ní ikony pro běžné kopírování a vkládání textu nebo objektů (Kopírovat, Vyjmout, Vložit) a také nástroj Kopírovat formát. Nástroj Kopírovat formát nám usnadní práci v případě, že jsme upravili formát určité části textu a stejnou úpravu potřebujeme použít i jinde. Označíme naformátovaný text, zapneme příkaz a táhneme myší se stisknutým levým tlačítkem přes text, na který potřebujeme formát přenést.

Kliknutím na vyznačený symbol se zobrazí podokno úloh, kde vidíme položky, které byly předtím zkopírovány do schránky. Klepnutím na některou z nich provedeme vložení do textu. Pro hromadné vložení objektů obsažených ve schránce je zde k dispozici tlačítko Vložit vše. Obsah schránky vymažeme tlačítkem Vymazat vše.

Další karta, kterou budeme často využívat, je karta Písmo.  Většina ikon je známá nejenom z předešlých verzí programu, ale i z jiných programů pro práci s textem.

 

Je zde tedy možnost nastavení typu písma (fontu) a jeho velikosti,

Nahrávám...
Nahrávám...