dnes je 17.6.2024

Input:

Word 2007: Nabídka Domů - práce se Styly – 1. část

7.2.2008, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Styly jsou jedním z hlavních prostředků pro usnadnění práce s dokumentem. Zajistí jednotné formátování a strukturu dokumentu. Mimoto je používání stylů předpokladem k provedení některých dalších úprav dokumentu - typicky např. vygenerování obsahu dokumentu. Podíváme se na filozofii stylů ve verzi 2007.

Pro práci se styly použijeme nabídku Domů, kde najdeme tuto sadu ovládacích prvků:

Políčka s náhledy písma jsou součástí galerie stylů. Náhledy nejsou vidět všechny - můžeme si zobrazit další pomocí červeně vyznačených posuvníků a šipky pod nimi (obdélníkové orámování na obrázku). Po rozbalení galerie pomocí šipky vidíme celou galerii:

Libovolný styl, který je zde zobrazen, použijeme tak, že označíme nejprve část textu, kam potřebujeme styl aplikovat a poté klikneme na políčko s odpovídajícím náhledem. Pod náhledy stylů jsou k dispozici 3 příkazy:

  1. Uložit výběr jako nový rychlý styl - jestliže zformátujeme určitou část textu pomocí běžných nástrojů pro formátování písma nebo odstavce, je možné tako zformátovaný text označit a použít tento příkaz. Zobrazí se dialogové okno, kam zadáme vlastní název stylu:

 

Po potvrzení tohoto dialogového okna se styl uloží i s náhledem do galerie.

  1. Vymazat formátování - odstraní se formátování z označené části textu (nikoli z celého dokumentu).
  2. Použít styl - zobrazí se dialogové okno - viz následující obrázek. Styl zde můžeme volit zápisem jeho názvu do pole Název
Nahrávám...
Nahrávám...