dnes je 19.5.2024

Input:

Word 2007: Nabídka Korespondence - hromadné zpracování štítků

18.9.2009, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Kromě hromadného tisku obálek můžeme pro účely hromadné korespondence využít také hromadné zpracování štítků.

Princip je podobný jako v případě obálek, zaměříme se tedy na specifické vlastnosti štítků a společné postupy jenom stručně zmíníme. Vytvoření jednotlivého štítku jsme si již vysvětlili ve článku věnovaném kartě Vytvořit, která je první kartou nabídky Korespondence (ikona Popisky umožní vytvořit jednotlivý štítek).

Štítky vytváříme v prázdném souboru. V nabídce Korespondence začínáme s ikonou Spustit hromadnou korespondenci, kde potvrdíme příkaz Štítky. Zobrazí se následující dialogové okno.

Pokud používáme typizované štítky od určitého výrobce,  nastavíme tohoto výrobce v poli Dodavatelé štítků. V poli Číslo výrobku zvolíme typ štítku podle označení na jeho obalu. Napravo se zobrazují pro kontrolu informace o rozměrech štítku. Další informace o štítku si můžeme zkontrolovat pomocí tlačítka Podrobnosti.

Podle typu tiskárny nastavíme ještě volbu v poli Zásobník a všechna nastavení potvrdíme tlačítkem OK.

Na pracovní ploše se vytvoří stránka s ohraničením jednotlivých štítků, tak jak jsou rozloženy na tiskové straně.

Pokračujeme v nabídce Korespondence, kde použijeme ikonu Vybrat příjemce. Z její nabídky potvrdíme příkaz Použít existující seznam (stejně jako v pojednání o obálkách budeme pracovat s databází firemni_adresy.mdb, kterou jsme si již vytvořili

Nahrávám...
Nahrávám...