dnes je 17.6.2024

Input:

Word 2007: Nabídka Korespondence

23.7.2009, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Řada uživatelů používá Word zejména k pořízení různých dopisů, které jsou potom rozesílány na adresy klientů. Tiskneme obálky, štítky s adresami, často také rozesíláme stejný dopis na více adres. V nabídce Korespondence najdeme nástroje pro usnadnění vyřizování dopisů.

Nabídka Korespondence obsahuje karty pro různé úkony, které zpravidla vykonáváme při zpracování dopisů.

K běžným úkonům patří vytisknutí obálky nebo adresního štítku pro jednotlivého adresáta. K tomu využijeme kartu Vytvořit, která je umístěna na začátku této nabídky.

Pro přípravu obálky použijeme ikonu Obálky. Jejím stisknutím vyvoláme dialogové okno:

Adresy můžeme zapsat ručně, případně můžeme použít kontakt, který máme uložený v poštovním programu MS Outlook (ikonka označená červenou šipkou).

V dialogovém okně si můžeme pomocí pole Náhled zkontrolovat umístění adres na obálce. Obálky však existují v různých velikostech, stiskneme tlačítko Možnosti a potom nastavímevelikost podle toho, jakou obálku máme v úmyslu použít:

Můžeme případně také nastavit pro obě adresy písmo (tlačítko Písmo) a upravit jejich umístění na obálce (pole Zleva, Shora). Podle technického vybavení tiskárny je někdy potřeba v tomto dialogovém okně

Nahrávám...
Nahrávám...