dnes je 17.6.2024

Input:

Word 2007: Nabídka Vložení - karta Stránky

2.4.2008, , Zdroj: Verlag Dashöfer

V nové verzi Wordu najdeme některá vylepšení - například možnost vložení kompletně zformátované titulní stránky.

První karta, kterou najdeme v nabídce Vložení, je karta Stránky.

 

Ikona Titulní strana má grafickou nabídku, která nám umožní rychle zpracovat titulní stránku dokumentu.

 

Po volbě z této grafické nabídky vznikne jakýsi polotovar titulní strany. Tento polotovar zahrnuje jednak grafickou úpravu znázorněnou prostřednictvím náhledu v této grafické nabídce a jednak přednastavené oblasti pro umístění vlastního textu a jiných údajů - např. autor, kalendářní datum.

Oblast vyhrazená pro doplnění těchto údajů může vypadat třeba takto (zvolili jsme náhled Moderní):

 

Stačí kliknout do připraveného textu - označí se celý a můžeme zapsat vlastní text z klávesnice. Jestliže umístíme textový kurzor do pole Vyberte datum, zobrazí se šipka, která umožní rozbalit kalendář:

 

Datum potom můžeme zvolit pomocí myši, případně můžeme listovat šipkami vedle názvu měsíce a poté zvolit datum jiného měsíce.

Pokud se týká grafických prvků, můžeme je podle potřeby upravovat. Použité tvary lze po označení smazat klávesou Delete. Samozřejmě je možné doplnit i vlastní tvary - k tomu účelu využijeme v nabídce Vložení kartu Ilustrace. Ikona Tvary nám poskytne po rozbalení grafické nabídky různé tvary, které můžeme šikmým tažením umístit na naši titulní stránku. Původní stránka, kterou jsme použili, může ve

Nahrávám...
Nahrávám...