dnes je 20.4.2024

Input:

Word 2007: Nabídka Vložení - karta Symboly - Rovnice Abstrakt

22.1.2009, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Na kartě Symboly najdeme nástroj pro vkládání rovnic a sestavování různých matematických výrazů.

Vkládání rovnic

Pro vložení rovnice nebo matematického výrazu použijeme v nabídce Vložení ikonu Rovnice, kterou najdeme na kartě Symboly.

Ikona má grafickou nabídku (galerii), která umožňuje vybrat buď některou z předdefinovaných rovnic nebo vytvořit vlastní rovnici či matematický výraz. Dále tu najdeme i možnost uložení již hotové rovnice do galerie.

Vložíme-li některou z předdefinovaných rovnic, vytvoří se v textovém dokumentu takovýto objekt:

 

Můžeme umístit textový kurzor kdekoli uvnitř objektu a rovnici dále editovat - vpisovat do ní další písmena, čísla a znaky. K tomu využíváme přímé zadávání z klávesnice pro běžné znaky, pro speciální znaky pak využijeme nabídku Nástroje rovnice, která se automaticky zobrazí vždy, když je objekt rovnice označen:

Karta Nástroje  zobrazuje opět ikonu Rovnice s její grafickou nabídkou (galerií rovnic). Dále zde jsou příkazy Profesionální, Lineární a Normální text.

Rovnice vložená z galerie je implicitně vkládána jako profesionální - příkazem Lineární ji přepneme do řádkové podoby, která nám umožní její snadnější editaci:

 

Potvrdíme-li příkaz Profesionální, můžeme rovnici opět zobrazit v původním tvaru. Příkaz Normální text umožňuje použít nematematický text v matematické oblasti.

Další kartou v nabídce Nástroje rovnic - Návrh je karta Symboly. Jde o knihovnu matematických

Nahrávám...
Nahrávám...