dnes je 19.5.2024

Input:

Word 2007: Nabídka Vložení - karta Text - Rychlé části

26.11.2008, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Seznámíme s postupem vkládání různých předdefinovaných prvků do dokumentu - mohou to být texty, pole, grafické prvky apod.

Na kartě Text se nachází ikona Rychlé části.

Ikona má nabídku, kde vidíme náhledy připravených prvků. Kliknutím myši je jednoduše vkládáme do dokumentů. Pro větší přehlednost jsou tyto prvky rozděleny do kategorií, abychom se v nich mohli lépe orientovat.

Vytvoření těchto prvků je jednoduché. V jakémkoli dokumentu si vytvoříme část textu a upravíme jej tak, jak by měl vypadat podle našich představ. Text ponecháme označený.

 

Stiskneme ikonu Rychlé části - zobrazí se nabídka této ikony. Na konci nabídky potvrdíme příkaz Uložit výběr do kategorie rychlých částí. Zobrazí se následující dialogové okno:

Zde zadáme Název a další vlastnosti pro daný stavební blok. Po potvrzení dialogového okna bude stavební blok dostupný v nabídce ikony Rychlé části - viz 2. obrázek na začátku textu).

Stejným způsobem si můžeme připravit i grafický prvek - např. logo nebo tvar nakreslený pomocí nabídky Vložení - Ilustrace - Tvary, dále textové pole vytvořené

Nahrávám...
Nahrávám...