dnes je 15.4.2024

Input:

Word 2007: Nabídka Zobrazení - karta Okno - 1. část

25.12.2009, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Občas se jistě každý dostane do situace, kdy bude muset pracovat s více otevřenými dokumenty najednou nebo s jedním dlouhým dokumentem, kde si bude muset zobrazit text umístěný na začátku dokumentu a současně i text umístěný třeba uprostřed dokumentu.

Nejprve si vysvětlíme, jak budeme využívat okna pro práci s dlouhým dokumentem.

Na kartě Okno, která se nachází v nabídce Zobrazení, máme nástroje, které pro tuto práci využijeme.

Při práci s dlouhým dokumentem se nám může hodit ikona Nové okno. Po stisknutí této ikony se aktuální dokument otevře ve dvou oknech. Na následujícím obrázku vidíme, že v horním okně máme zobrazenou stránku 1 z 9, ve spodním 4 z 9 (poznáme to podle informace ve stavovém řádku, jak je označeno červenými šipkami).

V tomto rozmístění, které vidíme na obrázku, se okna nezobrazí ihned, musíme nejprve ještě použít ikonu Uspořádat vše. Každé z oken má své vlastní ovládání, tj. jak sadu nabídek (jinak též nazývanou pás karet), tak svislé a vodorovné posuvníky, stavový řádek aj. Zvětšení (lupu) si také v každém okně můžeme nastavit jinak. To nám umožní, abychom si mohli prohlížet a zpracovávat v dokumentu různé části textu, které jsou od sebe poměrně vzdálené. Vezměme třeba, že bychom část textu někde na začátku měli přemístit nebo překopírovat třeba na onu 4. stranu. Kdybychom měli dokument umístěný pouze v jednom

Nahrávám...
Nahrávám...