dnes je 20.6.2024

Input:

Word 2007: Nabídka Zobrazení - karta Zobrazení dokumentů - Osnova - 2. část

7.2.2010, , Zdroj: Verlag Dashöfer

V minulém pojednání jsme si ukázali postup při zpracování textu, kde jsme začali sestavením osnovy a seznámili se s jejími ovládacími prvky. Postup může být ale i opačný – nyní využijeme osnovu pro zpracování a rozšíření již hotového dokumentu.

Zobrazení typu Osnova nám pomůže i tehdy, jestliže zpracováváme dlouhý dokument. Podmínkou používání osnovy je, abychom text zformátovali pomocí stylů – tedy např. Nadpis 1, Nadpis 2, Nadpis 3, základní text apod.

V našem příkladu jsme použili jakési elektronické noviny, ve kterých máme různé rubriky. Po přepnutí do osnovy bude náš text vypadat takto:

Kromě toho, že si můžeme v režimu osnovy zobrazovat různé úrovně textu, přesunovat je apod., umožňuje osnova také vložení dalšího – tzv. vnořeného - dokumentu.

Vysvětlíme si, jak pracovat s vnořenými dokumenty.

Otevřeme připojený soubor 10_03priklad.docx. V nabídce Zobrazení na kartě Zobrazení dokumentů stiskneme ikonu Osnova, abychom zapnuli tento typ zobrazení. Nyní máme k dispozici nabídku Osnova, kde budeme používat kartu Hlavní dokument. Stisknutím ikony Zobrazit dokument se karta rozšíří do této podoby:

Do našeho otevřeného souboru můžeme nyní připojit vnořený dokument. Může jít o dva případy:

-         obsah dokumentu nemáme dosud připraven.

Připravíme si nový řádek pro nadpis a použijeme příkaz Vytvořit.

V osnově se vytvoří místo pro vytvoření vnořeného dokumentu – toto místo je vymezeno automaticky znaky oddílu (znaky oddílu jsou viditelné, jestliže v nabídce Domů je zapnutá ikona Zobrazit vše na kartě Odstavec):

V místě označeném na obrázku červenou šipkou můžeme začít pořizovat

Nahrávám...
Nahrávám...